מדינת תל אביב החופשית (1)

מדינת תל אביב החופשית, שהיא מדינת כל אזרחיה (שביכולתם להשיג כרטיס אזרחות ותעודת תושב) מתחילה מצומת גלילות.
כשעוברים את המחסום מצפון, האויר נעשה נקי יותר. מרגישים את זה מיד. אפילו אף שהתרגל כבר לנשום את הריחות המצחינים, מלאי השריפות והחומרים הכימיים המסתוריים עד כדי כך ששכח שישנו אויר אחר.
הוא גם לא צפוף, האויר הזה. הוא אויר שמניח לך לגוף, לא נדבק אליו במין לחות מתמדת. מזל שהגעתי בלילה, ולא ראו כמה אני מזוהם, דרך ברורה להבדיל בין מי שבתוך תל אביב לבין מי שבא הרגע מבחוץ.
הגעתי אל ה"זולה" של ריקרדו והשותפות שלו בדרום העיר בשעת לילה מאוחרת, והן מיד שלחו אותי אל המקלחת. בפעם הראשונה מזה שנתיים וחצי עשיתי מקלחת אמיתית, לא שטיפה מהצינור המטפטף של רחוב הרקפת 12. כמה אבק שחור ירד ממני, לא האמנתי.
ובבוקר קמתי אל שמים כחולים. לא ראיתי דבר כזה מאז ההשתלטות. גם בימים הבהירים ביותר, כיסה אד צהוב ועכור את כל פני השמים. מיותר להגיד שגם מה זה ציפורים מצפצפות שכחתי מזמן. ועצים ירוקים, ירוק אמיתי.
אחר כך הבנתי שבתל אביב ישנו מתקן טיהור מיוחד, המסנן את כל התחום האטמוספרי שמעל העיר ומרחיק ממנה את כל האלמנטים המזהמים, כמו פעמון שקוף וסטרילי שדרכו חודר רק מה שנקי.
התושבים נהנים מזכויות אזרח מלאות. לא רואים כאן "סיירות מקומיות" והמשמרות השחורים מסתובבים רק בקצה, איפה שהיתה התחנה המרכזית שהיום היא מחנה שלהם, מוקף גדר ענקית. המקום של ריקרדו נמצא די קרוב לשם וכבר הזהירו אותי באיזה רחובות לא ללכת.
הרחובות כאן נקיים וסלולים, מכוניות חדישות שכמותן לא ראיתי נוסעות בהם או מרחפות. זו כבר לא הצעקה האחרונה. הצעקה האחרונה היא מסוקים שמסוגלים לתפקד כמכוניות. אלה שמחזיקים אותם לא ממש צריכים אותם, העיקר להראות שיש.
ובבתי הקפה, כולם יושבים עם המחשבים שריקרדו סיפר לי עליהם, מתחברים לעולם מאושר שבו, כמו בעולם שלהם, אין אויר מזוהם, כבישים מפוררים, שמים עכורים תמיד ומותווים. יש מלחמה, אבל גם כאן, כמו במקום שממנו באתי, אף אחד כאן לא הולך לצבא, אף אחד גם לא נראה לי עובד, אבל כאן לא יעצרו אף אחד באשמת "אי-יצרנות", גם לא יתוו אף אחד.
מדינת תל אביב החופשית היא באמת חופשית בשביל מי שיש לו כרטיס אזרחות, תעודת תושב ומטבעות מבהיקים, או שהוא חבר של ריקרדו.
חוץ מבכרטיס האזרחות ותעודת התושב המוזהבת שלו, צייד אותי ריקרדו בלא מעט מטבעות מבהיקים, בעיקר כדי לשחד מחסומאים או אחרים בדרך שעשויים לעשות בעיות, ובשאר הוא הרשה לי "לבלות על חשבונו". מכיוון שלא היו לי בעיות בדרך, היו לי מספיק מטבעות בשביל לנצל כל דקה פנויה בשלושת השבועות שהייתי שם בשביל הדבר האחרון. השארתי את הקטנוע אצל השותפות של ריקרדו, והלכתי מבית קפה לבית קפה, גם קניתי לי בגדים כמו שכבר מזמן הפסקתי לחלום עליהם. השותפות, גם הן פינקו אותי, כמו שריקרדו ביקש מהן.
שלושה שבועות הייתי בעולם אחר, אולי העולם כמו שהיה צריך להיות.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

6 תגובות בנושא “מדינת תל אביב החופשית (1)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: