היתושים הגדולים (סיפורו של חפא, ב')

רבות מצורות החיים שמקיימות את הפדרציה ותיקות מאיתנו במיליארד שנה.
אבל כשהן באו ליקום, כבר היו בו תבונות ותיקות יותר.
חפא אומר שכל מי שבא ליקום הזה, כבר מצא בו מישהו ותיק יותר ממנו.
כל תבונה שפקחה את עיניה וגילתה שקיימים ותיקים ממנה ביקום, ראתה את הותיקים ממנה כאדונים, כשולטים. ואין כמעט תבונה שחפא מכיר, שלא עברה שלב שבו היא קראה תגר על הותיקות ממנה ועל הידע שהן אוצרות בתוכן.

בתהליך אבולוציוני רב שנים, הסתדרו ביניהן תבונות דור הביניים עם התבונות הוותיקות מהן יותר, ששייכות לצביר שנקרא התבונה הגלקטית ויש גם ותיקים ממנו, עד לתבונת קרן הבריאה הבראשיתית. בין הפדרציה לבין התבונה הגלקטית נוצרו כל מיני יחסים והסדרים, וכל המערכת מורכבת מרבדים על גבי רבדים, קליפות על גבי קליפות.

החיים האנושיים על כדור הארץ לא נכנסו אפילו לליגה התחתונה של מערכות אלה, למרות ש"אלוהים" שונים ביקרו על הכפתור הכחול ועל מקביליו בתקופות שונות, וביקוריהם קידמו מאד את ההסטוריה האנושית. מבחינת המערכות המרכזיות, אין לסיפור הזה כל חשיבות. חפא, מטבעם של דברים, דווקא מתעניין בביקורים הקדומים האלה ותמיד הוא אומר שכאשר יהיה לו זמן, יערוך עליהם מחקר מקיף.

מפעם לפעם פורצת מתיחות בנקודות שונות של הקולקטיב החייזרי ביקום, או שרבדים כלשהם מפסיקים להשתלב בהרמוניה אותה מבקש הסדר הכללי לשמור, ומן המתח שמשתחרר מההתנגשות בין הקליפות הטקטוניות נוצרת מלחמה. כמו שבכדור הארץ פורצת רעידת אדמה מכל תזוזה של שכבות תת-קרקעיות.

יום אחד יצאו חפא וחבריו מן הנוואמיס בהם אירחו אותם תושבי הכוכב המדברי, וראו כעין יתושים גדולים ואפורים מזמזמים, מנמיכים טוס ואחר כך החול רועד, נהיה חם יותר והאויר לח יותר. הם היו בכל מקום, וחפא אמר לחבריו לרוץ כמה שיותר מהר, לברוח. הם רצו ורצו, והוא איבד אותם.
אחר כך שב ופגש אותם, במחנה השבויים שהקימו הפולשים, בתוך מנהרות סגורות ואטומות ששכנו על אסטרואיד באחת ממערכות השמש הסמוכות לכוכב הלכת המדברי. לשם אספו שבויים שנפלו בידיהם מכל מרחבי היקום.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “היתושים הגדולים (סיפורו של חפא, ב')

  1. האם תבונות שהן ותיקות ביותר הן גם המשוכללות יותר? האם ’דור 3’ (או 4, לא זוכר בדיוק, עפ"י הספר ’עולמות מקבילים’ של מיצ’יו קאקו) הם אלה שהיו שם קודם, או אולי דווקא תבונות צעירות יותר וגאוניות יותר כמו גאוני ההייטק הישראלים שעשו צבא ולכן הם לא צריכים בחינות בגרות (שלא לדבר על מאור הגולה הלפידי – תבונה גאונית בקנה מידה גלקטי בפני עצמה) הן אלה שפורצות אל לב התבונה הגלקטית ומשאירות את הדינוזאורים מאחור?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: