נוואמיס

הכחול או מי שחפא כינה אותו השליט של החלל נראה בסך הכל כמו עין קטנה רוטטת, או כמה קוים כחולים רוטטים שבהצטרפותם יצרו צורה של עין, והיו מופיעים ומתעמעמים בעלטה הכהה במיוחד שאפפה את השולחן, אם ניתן לקרוא ככה לתחום המאורך שנראו בו כמו קוים מלבניים דקיקים מאד, כמעט בלתי נראים, שבו היו נמצאים מנהיגי הפדרציה, ידעתי שהם נמצאים שם למרות שרק את הכחול הייתי מסוגל לראות, ולרגעים היה נדמה לי שה"עין" ממקדת בי באופן מיוחד את הסתכלותה, אבל חפא הסביר לי שזו לא באמת עין. ובכל זאת הייתי בטוח שהשליט מרגיש בי. חפא התקרב אל התחום של מנהיגי הפדרציה ולידו עמד מי שחפא הציגו בתור המתורגמן וגם המתווך בין ידע התבונה הגלקטית לשלטונות הפדרציה, ובעיני הוא משום מה נראה דומה לסטולי הגנוב.
אני ישבתי בעומק המרחב האולמי יחד עם כל נציגי הפדרציה שכבר היו מוכרים לי מן הדיון הקודם, אלה שחפא ביקש את תמיכתם בתוספת כח בשבילנו, ובגלל אי יכולתם להכריע הובא הנושא להכרעת הכחול.
השליט רטט יותר מהר, והיה נראה לי עצבני. היה ברור לי שהוא פסק מיד פסיקה חדה וחלקה. המתורגמן שכבר הכיר אותי שידר אלי חיוך, וחפא סימן לי תנועת נצחון.
היה גם מישהו שלא היה מרוצה, סביב מה שאולי היה הצואר של אותו יצור ששמתי לב אליו כבר קודם וגם אני וגם ג'ון החלטנו שהוא לא נחמד, זעו בחוסר נוחות כעין כדורים קטנטנים של אש כתומה.

השליט הכחול פסק שיש לשלוח אלינו כח, והוא יישלח תוך מספר שעות, ועל פי מושגינו שלושה שבועות. כך שהיה לנו עוד זמן עד שנחזור לכדור הארץ. אותו ניצל חפא לקחת אותנו למספר מקומות מעניינים שעליהם אספר אולי בעתיד, שגם יצא לי עוד לחזור אליהם שוב. כפי שסיפרתי, ג'ון ויוקו החליטו להישאר שם עוד כמה שבועות בהם ילמדו לנגן בגיטרה טלפתית. גם אני לקחתי במקום ההוא, שנקרא "זהיסו" גיטרה קטנה, כדי שסטולי הגנוב יחבר לי אותה כמו שהוא יודע למשדר הטלפתינט. ידעתי שיכולים לצאת מזה דברים מעניינים. לסיכום העניין עם ג'ון ויוקו, הם התגלו כשני אנשים מאד נחמדים אבל גם מרושעים, בעיקר כשיצא להם להעביר קטעים על חשבון פול מקרטני ולינדתו, קטעים אותם הריצו כמעט כל הדרך, ונראה לי שיש להם ממש אובססיה לגביהם.

החטאפה הנחית אותנו בחזרה לא בדיוק במחנה, אלא די הרבה ק"מ מדרומה לו. היתה שעת תחילת הערב בסיני, וחפא גילה שנגמרה האנרגיה של כלי הטיסה השקוף. דבר שאפשר לסדר אותו, אבל חפא העדיף שנישאר בלילה במקום ההוא. נכיר קצת את הסביבה שמבחוץ. את המקום זיהינו עפ"י מפת הנייר הסטנדרטית מלאת הסלוטייפ שלי כנוואמיס. הנוואמיס אלו בתי אבן קטנים שזמנם קדמון מאד ולא ידוע מי בנה אותם. צורתם עגולה כמעט והם בנויים ללא טיט. מדריך קבוצת המטיילים שבילתה איתנו בחתונה של קויסטי ודורייה לפני שנסענו אל הפדרציה, סיפר לנו על הבתים האלה בדיוק, שהבדווים מאמינים שבני ישראל בנו אותם כדי להתגונן מפני הזבובים שתקפו אותם בחום המדבר. לי נראו הבתים כבתיהן של רוחות רפאים, ודמיינתי את הרוחות האלה מביטות אלינו מן הפתחים הקטנטנים. לחפא היה הסבר אחר.
לדבריו אלה בתים שנועדו לאגירת חלומות. הוא ראה בתים כאלה בכוכב הראשון אליו נחטף בהיותו גור. אותו כוכב נחשב כביתם ההסטורי של חברי מסדר רחפני הדבורה הראשונה שהיו בין מוריו בבית הספר של התבונה הגלקטית (והם אלה שגילו אותו למעשה). רחפנים אלה, שצורתם דומה לצורת אדם-דבורה, נהגו לאגור חלומות במבנים דומים מאד למבנים כאלה. חפא סיפר לי שקיימת בגלקסיה סברה, שכל בני המינים הדומים לנו, מקורם ביצורי הדבורה האלה, והוא תוהה אם אין הבתים האלה עדות לא רק לביקורם של יצורי הדבורה בעבר בכדור הארץ, אלא גם חיזוק לסברה שיש קשר בין יצורי הדבורה למין האדמי.

כדורי אש רושפים ורועמים עלו לפתע בקו הרקיע, וצנחו מאחורי ההרים. חפא אמר לי מייד שזה הכיוון של המחנה שלנו, וזה לא נראה לו טוב בכלל. לא היה זמן להשתהות. גם לא לתקן את הכלי. פתחנו בריצה לכיוון המחנה, וכשהיינו קרובים כבר לשם הבנתי מה הכדורים האלה מזכירים לי. כמוהם בדיוק נראו ה"חרוזים" על "צווארו" של היצור ה'לא נחמד' מן האסיפות ב פדרציה. חפא הסכים אתי.
הוא אמר שה'יצור' הוא נופלדנס, יריב ידוע של השליט הכחול, שגם אותנו לא אוהב כל כך. אם ידו בדבר, זה מוכיח את מה שחפא חשד מזמן: שלמרד של כדור הארץ נגדינו יש תמיכה חיצונית.
ואם התמיכה במרד באה מיצור בדרגתו של נופלדנס, הוסיף חפא והרהר, הרי שגם מעמדו של הכחול בסכנה.
אחר כך ביקש ממני לשכוח בינתיים את כל הדברים האלה, שהם עניינים של "פוליטיקה שמחוץ לכדור הארץ", ולא צריכים עדיין להטריד אותי.

הגענו למחנה, ושם באמת לא היה לי זמן לזכור את הדברים, מפאת מה שקרה.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: