על דורות, מלחמות והעצים השקטים

נעשה קצת הפסקה מההסטוריה האלטרנטיבית, ונחזור אל השירות הפוליטי.
את הרשימה הבאה כתבתי לפני שש שנים, בתקופה שעדיין היה, או היתה אמונה שיש תהליך שלום, בחירות היו באוויר ועל ראשות הממשלה התמודדו שני גנרלים, אחד מהם מסיירת מטכ"ל, כנגד ראש ממשלה שגם הוא מסיירת מטכ"ל. והיה גנרל נוסף, שויתר על המועמדות שלו לטובת הגנרל הראשון.
זה שהורשע מאז בעברות חמורות של הטרדה מינית. השני נבחר לרו"מ וגורש תוך שנה וחצי בבושת פנים "לעשות לביתו", והשלישי, שהפסיד אז את ראשות הממשלה, הוחזר לבצע תכנית רשע כלכלית, בחסותו של הגנרל הגדול, שנהיה בינתיים ראש ממשלה כתוצאה מהדברים שקרו, שרק עשו את התקוות שהביעה רשימתי רחוקות יותר.

דורות והעצים השקטים
מאז שנות ה60 לפחות, קיימת בצמרת הפוליטית המשוואה: "איש צבא = מנהיגות". ראשונים היו דיין ואלון, אנשי הצבא מ–48. אחריהם באו גיבורי 48 שהיו גם גיבורי המלחמות הבאות: וייצמן, רבין, שרון ויתר הגוורדיה שלא הפסיקה מאז להיות בצמרת הפוליטית. מ–95 מתחיל להצטרף דור חדש של גנרלים חדשים, הנמצאים כיום בלב המערכת הפוליטית, כמו ברק, ליפקין שחק ומרדכי. כולם, אגב, וגם נתניהו, התחילו את ההסטוריה הצבאית שלהם לפני מלחמת יום הכיפורים, שנת 1973. אין עדיין מישהו שההסטוריה הצבאית שלו מתחילה אחרי המלחמה הזאת, שכמו שאמר פעם יובל בנאי, היתה המלחמה הפטריוטית-הצודקת האחרונה.
המלחמה הבאה לא היתה מלחמת לבנון. ובכל אופן, זו לא היתה מלחמת קונצנזוס. האנשים שהיו בה, לא יכולים לטעון בעתיד לאותה הילה מקודשת שזרעה את דרכם של קודמיהם. נכון שגם עם מנהיגותם של אלה שעכשיו וההילה המקודשת שלהם, כבר לא כולם מסכימים, אבל ההתנגדות לבאים, שדרכם היא דרך לבנון והאינתיפאדה – ואולי גם מלחמת שלום קבר שייח יוסוף שיש מי שמאד רוצה – תהיה גדולה יותר. אני מבטיח. וחוץ מזה, כמו שאמרתי, מלחמת לבנון לא היתה המלחמה הבאה, שאחרי יום כיפור ואנטבה.

על המלחמה הבאה, מלחמתם של העצים השקטים אי אפשר עדיין לדבר במובן שהקונצנזוס הרייטינגי יבין,אבל בהגיע העת, אנחנו האמיתיים חייבים נהיה לתבוע את זכויותינו. … לוחמיה של המלחמה הזאת, העצים השקטים, הם המושתקים, הם הכוכבים–בחוץ.
הם לא יניחו לאחרים ליהנות מפירותיהם אשר גזלו.

מאז זרמו מים רבים, קרה כל מה שקרה, אבל המשך, אני מבטיח, ובעזרת התבונה הגלקטית הטובה, בוא יבוא. עדיין אני מאמין שמלחמותיהם של ה'עצים השקטים', גם אם הן מתנגשות עם המלחמות של הקונצנזוס (או יותר נכון, הפוליטיקה שמאחוריהן) הן שיביאו לנו פעם חברה צודקת יותר.
רק הן.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

4 תגובות בנושא “על דורות, מלחמות והעצים השקטים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: