החודשים הראשונים שאחרי

שנתיים אחרי שרבין התפטר בגלל חשבון הדולרים, הוא נרצח בידי אלמוני שזיהה את עצמו בפתק ובשיחת טלפון שהשאיר בתור "לאומן כדור-ארצי, שביקש לנקום ב'ידיד החייזרים' ומשתף הפעולה הישראלי הראשי עם שלטון הכיבוש שלהם בכדור הארץ". רבין בעצמו דיבר עם ההסטוריון ועם צבי על החשש הזה שהביעו יועציו מפני אפשרות כזאת, בשעה שישב איתם, עטוי במשקפי שמש וקסקט, באותה מכונית אטומה שהסיעה אותם כששוחררו באישון לילה מהמעצר, כשאמר להם שהוא מבין שמה שקורה עכשיו משמעותו מהפכה שתשנה דברים יסודיים בתפיסה הישראלית והעולמית, אבל צריך זמן להכין את הציבור לכך בלי למוטט את יסודות הסדר הציבורי.
עד היום לא ברור אם תלמיד הישיבה הירושלמי שנתפס והתאבד כעבור יומיים, תוך כדי "ההסתכלות הפסיכיאטרית" אליה נשלח באמת היה קשור לכך, וממילא כבר קשה לזכור את הרצח, למרות שהסטוריונים כבר קבעו ש"רצח ה23 במאי 1979" הוא הרצח הראשון שפותח את מה שנקרא אחר כך "ההתקוממות העולמית/כדור ארצית" שהפתיעה ושיבשה הרבה מן התכניות והחלומות שהיו לאנשים מאז מארס 1977, למרות שחפא צפה גם אותה.

אך בל נקדים את המאוחר. באביב 1977 היו ההסטוריון וחבריו בפסגת היקום של המבושמות המאושרת, שהם חשו שהיא מגיעה להם אחרי החורף הקשה ורב הספקות שעברו. בעצת המומחים שישבו עם ראש הממשלה במכונית שהסיעה את צבי וההסטוריון, הם מיעטו לצאת מן התחום המגודר, ובו המשיכו לפתח את המערכת ולשוות לה צורה. עכשיו יכלו לראות אחד את השני דרך מסכים, ובקרוב יוכלו לשגר את עצמם דרכם. גם המשיכו למתוח את החוטים בשביל שרתי הטלפתינט שאחד מהם, אותו אחד שהינדס את מכונת הזמן, עבד על האפשרות של חיבורם למקלדת שהיתה צמודה למסך שמחובר ישירות אל מחשב העל הענק, ודיבר על האפשרות שבמקום מחשב על יהיה לכל אחד מחשב קטן עם מקלדת, שיעשה את אותם דברים! אבל זה נראה מוגזם ועוד חזון למועד, אפילו בשביל חבורת המחץ.
בסוף מאי, אחרי ששוב בירך את שמעון פרס, ראש הממשלה החדש המיועד, הודיע מנחם בגין על פרישתו מפוליטיקה מפאת מצב בריאות וגיל מבוגר, ורצונו להקדיש את זמנו לבילוי נעים עם הנכדים וכתיבת זכרונותיו. בגין יחזור מקץ שנים, וייבחר כנשיא המדינה. שמעון פרס הזמין את מחליפו בראשות הליכוד עזר וייצמן להצטרף לממשלה הרחבה שהוא מקים ביחד עם ד"ש ותנועת "שלום ציון" בראשות אריאל שרון.

ביוני, למרות שכבר כמה חודשים לא היה בבית הספר, בא ההסטוריון למסיבת הסיום של כתה ט' אצל רונה מן הבית הגבוה, והתפלא שהיא בעצמה הזמינה אותו באמצע המסיבה לעלות איתה לגג, שם איפשרה לו בחפץ לב לעסות ולחפון את שדיה הגדולים החשופים, והוא הרגיש שזה, מכל מה שעשה בתקופה האחרונה, היה מה שהכי רצה לעשות. זו היתה תחילתו של רומן, שנמשך עוד שנה וחצי.

בעיתונים עדיין לא כתבו דבר, אבל גם הכותרות שכן היו דיברו על שינויים שנראו עד לפני זמן לא רב מוזרים. נשיא מצרים היה בארץ בביקור חשאי, והוא צפוי לבוא שוב בספטמבר, בגלוי, בראש משלחת של מנהיגים ערביים, וגם ברית המועצות מנהלת מו"מ על חידוש יחסים בקרוב, פתיחת השערים ובכלל נראה שמשהו משתנה שם לאחרונה במהירות, לטובה. נמסר גם על ירידה מפתיעה בשיעור זיהום האוויר במקומות "חשובים" בעולם. תושבי דרום הארץ חשו במיוחד איך האוויר, שמשהו בו היה עכור, נעשה שוב צלול ונעים. מחיר העיתון ירד בינתיים ל90 אג'.

בסוף אוגוסט חזר חפא לכדור הארץ מן המקום שבו למד, לדבריו, בבית הספר של התבונה הגלקטית שאף אחד חוץ ממנו לא ידע איפה זה בדיוק. ההסטוריון, צבי וסטולי הגנוב קיבלו את פניו ונסעו איתו לעמדה הראשית שעדיין מוקפת בגדר, אבל יש עליה ציורים עליזים ורעשנים עליהם עבד ההסטוריון עם חברים מהשכונה במשך כל הקיץ. שם קיבל עליו חפא באופן רשמי את הניהול והפיקוד הראשי על התכנית.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: