ביום שאחרי

תמורת 1.50 ל"י, בעיתון שלמחרת, יכולת לראות תמונות בשחור לבן מההרס הנורא שיצרה רעידת האדמה בבוקרשט, לצד ידיעות על נסיעתו של רוה"מ יצחק רבין לוושינגטון לשיחות עם הנשיא החדש ג'ימי קארטר, שביתת המרצים הזוטרים באוניברסיטה והחלטתו של אשר ידלין לערער על פסק דינו. בימים הבאים התרבו הידיעות על חשבון הדולרים של אשת ראש הממשלה בארה"ב ועל ההתארגנות של הלהיט הפוליטי החדש – התנועה הדמוקרטית לשינוי בראשות הפרופ' יגאל ידין לקראת הבחירות המתקרבות. אף ידיעה אחת לא התייחסה לא ביום ההוא ולא בימים שאחריו לברק המוזר ששיבש את כל השידורים במדינה במוצאי שבת, לרעידה שחשו רבים ולהתנגשויות הרבות. אבל מפה לאוזן עברו השמועות על מקומות שהערפל לא ירד מהם מאז אותו ערב, ועל אנשים שיצאו באישון לילה מתוך ג'יפים לבנים וגידרו את המקומות האלה בגדרות גבוהות. המכולת של האחים רחמים לא היתה מעולם כה מלאה באנשים כמו שהיתה מאז נחסם הרחוב שאחריה בגדר כזו, והיא הפכה להיות התחנה האחרונה בגבול העולם המותר לגישה. כולם עסקו בשמועות משמועות שונות על מה שקורה מאחורי הגדר. הרוב היו בטוחים שמדובר באורחים מכוכב אחר שנחתו לפתע בכדור הארץ, אחרים ביטלו את השמועה ורמזו שמדובר בחומרים כימיים ואפילו אטומיים מסוכנים שהחזיקה שם הממשלה וכעת יש בהם סכנה לדליפה רדיואקטיבית, אחרים הרגיעו שבסך הכל מדובר בקומפלקס מסחרי רב קומות שהולך להיבנות "כמו באמריקה" אבל הם לא יכלו להסביר את העננים הקטנים שהתחילו לעלות מעל לגדר. היו גם אחרים שהגדר הזכירה להם דברים לא נעימים, אבל הם שתקו. דיברו גם על השמועות לגבי נער שגר שם, שנלקח עפ"י השמועות למעצר ביחד עם נער נוסף. כולם ידעו במי מדובר.

גם החבורה ידעה. הם הספיקו לחזור אל העמדות בבוקר יום ראשון, לפני שהקימו סביבם את הגדרות, שיכורים מן החגיגות שמעו מסטולי הגנוב שהוא לא הצליח לקלוט את הסטוריון מצעד המחץ וצבי שריג במשדר שבו צייד אותם לפני שנסעו לפסטיבל הזמר בבנייני האומה בירושלים, שאליו קיבלו במתנה כרטיסים מדודתו של צבי שויתרה עליהם. מן המקורות שלו הצליח סטולי לוודא עוד באותו לילה שההסטוריון וצבי נעצרו מיד עם צאתם מהפסטיבל ע"י מין שוטרים לבושים במדי אפור לבן. סטולי דאג שגם השעון שבו צייד את צבי במיוחד לאפשרויות כאלה, לא פועל ויהיה צורך שהחבורה תעשה פעולת חילוץ. האחרים אמרו שכדאי לחכות, ואכן, כעבור שבועיים (בעיתון, שכבר עלה יותר, כתבו על התפטרותה של אינדירה גנדי, התמוטטות השחקן פיטר סלרס, נישואי יהורם גאון והולדת נכדה לרבין) שוחררו צבי וההסטוריון באישון לילה והובאו אל העמדה שליד המכולת של האחים רחמים. ניתנה הבטחה מחבורת המחץ, שהם לא ידברו על זה עם אף אחד בעיקר לא מהתקשורת, עד שתבוא אישיות 'רשמית בכירה' לדבר איתם בעמדה שבה שוחררו השניים, העמדה הראשית. "פתפותי ביצים" הגדיר ראש הממשלה את הדברים האלה, כשעיתונאי חצוף העיז להציגם ולשאול על נכונותם במסיבת עיתונאים בנושא שיחותיו עם קארטר. האמירה הזו דווקא צוטטה בעיתונים, אך יוחסה בכולם כתשובה לשאלה אחרת.

אך כולם כבר ידעו, ולא רק בארץ, שלעולם יש שליטים חדשים, הקוראים לעצמם "חבורת המחץ". לקח זמן עד שבני החבורה הבינו שלא הם, באמת, השליטים.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: