מחירה של מלחמת עולמות

אני מגלה שהמחוייבות לכינוי היא גדולה ממה שאני חושב. לא מצליח לי להיות "הסטוריון מצעד המחץ" בלי להתייחס לתקופת מצעד המחץ ההיא, הרחוקה. אולי יגיע פעם הזמן לחשוב על ניק חדש, אבל בינתיים:
לפני 26 שנה צעד בראש מצעד המחץ "ערב המלחמה" מתוך "מלחמת העולמות", כבר 6 שבועות. ריצ'ארד ברטון סיפר והפחיד, על מה אנשי החלל עלולים לעשות לעולם וחלק מאיתנו אמרו "הלוואי". גם השיר שבמקום השני שיקף הרבה מהחשבונות שלנו עם "הקידמה האנושית" השחצנית.
"הקידמה האנושית" מצדה עשתה את שלה בנסיונות לשנות, או כפי שזה נראה יותר, להכניע אותנו.
"אני מצהיר בזאת שתמה תקופת הטיפול (קשר אישי) בהסטוריון מצעד המחץ והנני מביא בזה הבהרה על הטבה במצבו החברתי של הנער. תעודה זו תובא בידי האנשים המוסמכים לכך" כתוב היה על דף נייר מאותה תקופה בדיוק שהעתקו נמצא בידי. עד שאמות לא אדע אם אותו נער שטען שהוא פועל מטעם המחלקה האזורית לחינוך חברתי של משרד החינוך שתפקידו הדיסקרטי (או במילותיו הפשוטות "חשאי") של האגף שבה שמטעמו הוא פועל, הוא לשקם נערים במצוקה חברתית, התחזה או שהיתה אמת בדבריו. מצד אחד, היתה העובדה שהוא כתב את המסמך כולו בכתב ידו, אבל מעבדי תמלילים ומחשבים לא היו אז, וגם מכונות כתיבה לא היו דבר נפוץ. חפא,הצבי ושאר החברים שעקבו אחרי העניין הניחו שהכל אמיתי, חוץ מזה שזה לא בא ממשרד החינוך אלא ממקום אחר לגמרי, והנער, שלימים עבד בשב"כ, היה פחות תמים מאיך שהציג את עצמו.
אותם ימים היו הימים שאחרי ההתייצבות שלי לצו ראשון, ואני לא יכול לחשוב, הרבה פעמים, שהעובדה שבסופו של דבר דחיתי את "תכנית הטיפול" כי התנגדתי לזה שמישהו בן גילי כמעט יקח על עצמו, גם אם זה מתוך כוונות טובות מבחינתו, אחריות "לשקם" אותי שיקום שבעיני עצמי כלל לא הייתי זקוק לו, העובדה שהתעקשתי לשמור על עצמאות ראיית העולם שלי, היא שהביאה את המערכת להחליט למדר אותי משירות הצבא.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

תגובה אחת על “מחירה של מלחמת עולמות

 1. אפוף בכל זה – נבחרתי כמעט – 20 קולות הצביעו בעדי לועד הכיתה.
  עובדה זו לבדה היה בה כדי לגרום לאנשים לחשוש
  יועצות חינוכיות/ המערכת החינוכית
  השבכ"יזם לסוגיו
  מי שעבד עבד עם אחד מאלה, אולי עם שניהם.
  המטרה במערכת של שניהם, כך הרגשתי ואינני בטוח כיום שטעיתי – קודם כל לדכא. אחר כך – מכסים את הערווה בעלה התאנה של לעזור.
  כך שאם שניהם עבדו עם מי שעבד – אין לחשוב שהיתה סתירה במטרות.
  היה אז גם שלטון הבגיניזם – נגוע בכריזמת צדק של מהפכה – "להיטיב עם העם" – דהיינו, לשים את "האליטות" (מלה שאז לא השתמשו בה עדיין) באותו חרא שקודם כביכול היה בו העם. ורפול, כמובן, שכחתי, היה אז הרמטכ"ל.

  ההאשמה שיש, אולי, כלפי הממסד הלבן – בכל הסיפור שלי, לא רק באותה שנה, שהוא הפקיר אותי כדי לרּצות את הכלבים. בחר בי או במשפחתי קורבן לכל העוולות האמיתיות או המדומות – שנעשו כלפי "המזרחיים" – או כלפי המקופחים באשר הם.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: