מי עוד הרג את רבין

קודם כל להבהיר, אני בז לתיאוריות הקונספירציה שהולכות בימין.
ומה אני חושב על השרץ אתם יכולים לדעת מכאן. הוא ירה, וידע שאלה לא כדורי סרק. הוא היה איזה אפס מיוחם, שקיבל הכשר מרבנונים של רש"ע, כמו שכל אפס צריך לקבל הכשר למעשהו מאיזשהי חברה, מעט אפסים עושים משהו (כי לעשות זה + או -, ושניהם אפס לא יכול להיות) בלי שהם מקבלים הכשר ממישהו.
אבל יש מי שיש לו גם תיאוריות נוספות, שבעצם די משלימות את מה שאני אומר על האפסים. וקשה להתעלם מהן. יש מי שהפנה את תשומת לבי לכמה שהאיזור הסטרילי לא היה סטרילי, טוב את זה כולנו יודעים, וכמה שיגאל עמיר התנחל בשטח ויכול היה להתחתן שם ולהביא ילדים ונכדים בלי שהיינו מרגישים. העניין הוא שכולם, כל האנשים שהיו ב"שטח הסטרילי" ראו אותו כשהוא היה שם, ידעו עליו. (הוא גם ניסה שלוש פעמים קודם לפגוש את ראש הממשלה) מי שגם הביא את התיאוריה טוען שמכרים שלו שעובדים בתחום ה"בטחון האזורי" שהוא משהו המסונף לאבטחה של השב"כ ואחראי על הטבעות החיצוניות ביותר של אירועים ומקומות מחייבי שמירה, קיבלו כמה שעות לפני הרצח אפטר, בלי שהם ביקשו בכלל.
הוא טוען שזו מחתרת פנימית שרואה את עצמה באופן תמידי כ"משמר הרוע של החברה הישראלית", והיא נמצאת בכל הארגונים שנמצאים בכל מקום. משמר הרוע של החברה הישראלית לא אהב את הכיוון שאליו עשויה היתה החברה הישראלית ללכת, כפי שזה נראה באותם ימים. כיוון של סובלנות, של פתיחות, ועוד דברים טובים כאלה הנוגדים למה ש"משמר הרוע" רואה כ"המהות הברוכה של הישראליות". טוב, שממשלת רבין היתה יותר מדי חילונית מרצית ועכומ"ית בעיני גורמים דתיים, חרדיים ומתנחבליים אנחנו יודעים. שהיתה זו הממשלה שבתקופתה ההומואים יצאו רשמית מהארון גם אנחנו יודעים גם אם לא כולם ממש זוכרים, אבל יודעים גם מי לא אהב את זה. אבל "משמר הרוע" הוא חילוני למדי, וכולל למשל את כל הבטחוניסטים והמתפרנסים ממדורת השבט של הבטחון (מיצרני נשק ועד לכתבים צבאיים ואף נשותיהם, וגם כתבים לא צבאיים אך מעריצי בטחוניזם), את כל הישראלים השוביניסטים המחוספסים והותיקים, שראו איך דווקא רבין הרמטכ"ל, זה שצעד עם דיין ועוזי נרקיס (וגם גנדי בתמונה, מאחורי העץ) משנה להם מול העיניים את המדינה: מצמצם את תקציב הבטחון, משווה קיצבאות ילדים לערבים, מחבק על שער השמים ממש את אביב גפן הפרופילניק. משנה סדרי עדיפויות, סדרי חברה, מכניס את הדחויים ויוצר ר"ל, חברה אזרחית, לא רק הדתיים לא אוהבים את המושג הזה אלא כל מי שאוהב להמשיך לראות אותנו כחברה מיליטריסטית שבה "מה עשית בצבא" היא השאלה המרכזית, כרטיס הכניסה.
הם יודעים הכל, האנשים האלה, וידעו שיגאל עומד לרצוח. אז הם איפשרו לו, הם רופפו את הטבעת. נתנו לו לעבור.
אני יודע, זאת תיאוריה בעייתית, אבל בניגוד לתיאוריות האחרות היא, לדעתי לפחות, שווה התמודדות.
בעל התיאוריה אגב, מחזיק בדעה שלאהוד ברק מניות נכבדות במשמר הזה, וגם הוא הפוליטיקאי העיקרי שהרוויח בפועל מהרצח, עד 2000 לפחות, הוא ולא ביבי שהרוויח (ובזכות) הרבה שנאה השמורה לו עד היום אצל רבים כמי שהיה ראש ממשלת "רצחת גם ירשת". לו רבין היה חי, אומר אותו בעל תיאוריה, היה ברק עשוי להתייבש עוד 4 שנים בתפקיד שר הפנים או משהו, ולהתלכלך במאבקי כיפופי ידיים עם חיים רמון וכל המפלגה. ואולי להיות יותר זמן באופוזיציה, אם ביבי היה מנצח את רבין באופן שהיה נתפס כלגיטימי. כך, כמו שהדברים קרו, ברק הגיע לשלטון מהר יותר. אבל עד כאן.

פורסם על ידי הצועד בנעליו In-his-shoes walker

extraterrestrial sources of knowledge

2 תגובות בנושא “מי עוד הרג את רבין

  1. אבל לא נתת הסבר מה גרם לרבין, "זה שצעד עם נרקיס ודיין" או איך שכתבת שם, ’לבגוד’ ככה ולעבור ’לצד הטובים’? מה גרם דווקא לו ודווקא בתקופה ההיא, להתחיל "לשנות את המדינה"? הרי גם רבין לא היה ידוע קודם באהדת יתר לערבים או לפרופילניקים. רבין, לטוב ולרע, הוא חלק אינטגרלי מ"חגורת הבטחון" במדינה, ואחד מעושיה (וכמוהו חלק נכבד מ"השמאל" שחבר אליו לקואליציה). האם אתה לא חוטא בראייה נאיבית של רבין האיש?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: